دوشنبه, 29 بهمن 1397

اعلانات

 

اوقات شرعی

ایلام، زندانی «دیه» ندارد

مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام از نبود زندانی دیه در زندان‌های استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان ایلام، «علی حسنوند» اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و کسب رضایت شکات و همچنین جلب مساعدت‌های مالی از سوی خیرین و … باعث شد که تمامی زندانیان دیه (جرائم غیر عمد) از زندان آزاد شوند و به آغوش خانواده و جامعه برگردند.

 

وی افزود: آزادی زندانیان جرائم غیر عمد باهدف کاهش جمعیت کیفری و جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی که دامن‌گیر خانواده‌های زندانیان است ، صورت می‌گیرد و مهم‌تر از همه بازگشت سالم و شرافتمندانه زندانی به جامعه و تسکین آلام خانواده وی از اصول و اولویت‌های کاری ستاد دیه استان است.

 

مدیرعامل ستاد دیه استان گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف جرم‌شناسی و پیشگیری از ارتکاب جرم یکی از مسائل مهمی است که می‌بایست موردتوجه مسئولین باشد.

 

حسنوند افزود: بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد که سهواً دچار اشتباه و خطا شده‌اند نسبت به عواقب عدم رعایت قوانین ناآگاه بوده و اگر آموزش‌های لازم ارائه می‌گردید ، منجر به حبس این افراد نمی‌شد.

 

وی تصریح کرد: تلاش در راستای پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی تهدیدکننده خانواده‌های زندانیان، گسترش فرهنگ نوع‌دوستی و مشارکت مردم در کارهای خداپسندانه، جلوگیری از فروپاشی خانواده زندانیان و امثال آن از اهداف ستاد دیه است. و به‌منظور جلوگیری از ورود افراد در جرائم غیر عمد به زندان باید فرهنگ‌سازی کرد و ارتقای سطح آگاهی عموم جامعه را بالا برد.

قوه-ی-قضائیه ستاد-مردمی-رسیدگی-به-امور-دیه کمیته-امداد-امام-خمینی

پرداخت آنلاین

حاضرین در سایت

در حال حاضر 5 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

آمار بازدید کنندگان

امروز14
دیروز21
این هفته14
این ماه423
مجموع27600

Mon 18 Feb 2019 16:39