دوشنبه, 29 بهمن 1397

اعلانات

 

اوقات شرعی

نقش ستاد دیه در کاهش جمعیت زندان‌ها غیرقابل‌انکار است.

رئیس‌کل دادگستری ایلام: نقش ستاد دیه در کاهش جمعیت زندان‌ها غیرقابل‌انکار است.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان ایلام،جلسه هیئت‌امنای ستاد دیه ایلام با حضور محمد رزم رئیس‌کل دادگستری استان، شیرزادی معاون اداری و مالی دادگستری استان، اکبر محبی مدیرکل زندان‌های ایلام، رضایی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و علی حسنوند مدیرعامل ستاد دیه برگزار شد.

 

محمد رزم رئیس‌کل دادگستری استان در این جلسه اظهار کرد: کاهش ورودی مددجویان جرائم غیرعمدی به زندان‌ها نیازمند برنامه‌ریزی هر چه‌بهتر و اصلاح ریشه‌های بروز جرائم است. وی به تأثیرات فعالیت‌های ستاد دیه در آزادسازی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری اشاره کرد و افزود:کمتر مجموعه‌ای را می‌توان یافت که مانند این ستاد مردمی تأثیرگذار باشد.

 

رزم بابیان اینکه اقدامات خداپسندانه ستاد دیه و کمک به زندانیان نیازمند در جامعه ضروری است خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که دین اسلام به آن اهمیت فراوان داده است خدمت به انسان‌ها است و از سیره اولیاء الهی نیز استفاده می‌شود که این امر مقدس بعد از انجام واجبات، به‌عنوان خصلت نیکوی دستگیری از مستمندان و نیازمندان برترین وسیله برای تقرب به خداوند متعال است.

 

در ادامه اکبر محبی مدیرکل زندان‌های استان ایلام نیز گفت: ستاد دیه با مساعدت‌های مالی و حمایت‌های معنوی از زندانیان و خانواده‌های آن‌ها سد بزرگی را در مقابل هجوم ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی ایجاد کرده است.

 

محبی بابیان اینکه زندانیان و خانواده آن‌ها نیازمند به حمایت هستند و بار این مسئولیت بر دوش مسئولان زندان‌ها، دستگاه قضایی، ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان است، خاطرنشان کرد: برای حمایت مطلوب از زندانیان و خانواده‌های آنان نیازمند مساعدت و همکاری دیگر نهادهای دولتی و مردمی هستیم.

 

در ادامه علی حسنوند مدیرعامل ستاد دیه ایلام نیز در ادامه با اشاره به مشکلات زندانیان و خانواده‌های آن‌ها و قرار گرفتن هریک از آن‌ها در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی، افزود: هدف ما رفع نیازها و کمک به کسانی است که در زندان محبوس هستند و از برآورده کردن نیازهای خانواده و فرزندانشان عاجز مانده‌اند.

 

وی به نقش ستاد دیه در زندان زدایی نیز تأکید و تصریح کرد: در سال جاری با استقرار ستاد دیه در شهرستان و کمک‌های خیرین و مردم، توانسته‌ایم جمعی از زندانیان مستحق را آزاد کنیم.

قوه-ی-قضائیه ستاد-مردمی-رسیدگی-به-امور-دیه کمیته-امداد-امام-خمینی

پرداخت آنلاین

حاضرین در سایت

در حال حاضر 3 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

آمار بازدید کنندگان

امروز13
دیروز21
این هفته13
این ماه422
مجموع27599

Mon 18 Feb 2019 16:07