دوشنبه, 29 بهمن 1397

اعلانات

 

اوقات شرعی

آزادی 10 زندانی مالی در ایلام به مناسبت 17 ربیع الاول

مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام،از آزادی 10 زندانی مالی و جرائم غیر عمد زندان‌های استان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص)، و امام جعفر صادق (ع)، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان ایلام، «علی حسنوند»، مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام اظهار کرد: به مناسبت میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) 10 زندانی مالی و جرائم غیر عدم زندان‌های استان با تلاش ستاد دیه ایلام آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند.

 

وی بابیان اینکه از این تعداد زندانی دو نفر زن بوده‌اند افزود: کل بدهی این افراد محکوم مالی 9 میلیارد و 714 میلیون ریال بوده است.

حسنوند خاطرنشان کرد: از مبلغ مذکور 3 میلیارد و 960 میلیون ریال از طریق ستاد دیه به‌صورت بلاعوض به زندانیان کمک شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام با اشاره به اینکه مبلغ 5 میلیارد و 7504 میلیون ریال هم شایان گذشت و وام کم‌بهره اختصاص داده‌شده است تصریح کرد: طی امسال 59 نفر زندانی که به دلیل جرائم مالی و غیر عمد آزاد و از حبس رهایی یافته‌اند.

 

وی بابیان اینکه پرونده 25 زندانی مالی دیگر در استان در دست اقدام است و اعتبار پرونده چهار نفر آنان جذب‌شده است اضافه کرد: این زندانیان به دلیل محکومیت‌های مالی ازجمله چک، وام، نفقه، مهریه گرفتار بند حبس شده بودند.

 

زندانی شدن خود را امضاء نکنید

 

در ادامه «مراد بابایی» معاون ستاد دیه استان ایلام گفت: دلیل گرفتاری بسیاری از زندانیان مالی سهل نگاری دردادن چک بی‌محل است و برخی افراد در رودربایستی و تحت دیگر شرایط واهی و غیرمنطقی چک می‌شود نتیجه آن زندانی شدن و مشکلات برای خود و خانواده آن‌هاست.

 

وی با اشاره به این‌که «طبق قانون چک،سندی است که به‌موجب آن امضاکننده تعهد می‌کند مبلغی در موعد معین و یا هر وقت که حامل یا شخصی که چک را در اختیار دارد، پولش را طلب کند، بپردازد»، خاطرنشان کرد: باوجود اهمیت چک در مبادلات امروز، متأسفانه نسبت به کشیدن آن بی‌توجهی‌هایی صورت می‌گیرند که نتیجه آن می‌شود حبس و دیگر مشکلات آن.

 

وی بابیان این‌که «طبق ماده ۱۰ قانون چک هرکس با علم به بسته بودن حساب بانکی خود مبادرت به صدور چک نماید عمل وی در حکم صدور چک بی‌محل خواهد بود و به حداکثر مجازات مندرج در ماده ۷ محکوم خواهد شد و مجازات تعیین‌شده غیرقابل تعلیق خواهد بود» افزود: جرائم مذکور در این قانون بدون شکایت دارنده چک قابل‌تعقیب نیست و د درصورتی‌که دارنده چک تا شش ماه از تاریخ صدور چک برای وصول آن به بانک مراجعه نکند دیگر حق شکایت کیفری نخواهد داشت.

 

معاون ستاد دیه ایلام با تأکید بر این‌که به افراد توصیه می‌شود به‌هیچ‌وجه ممکن چک‌های سفید امضاء و بدون مبلغ خود را در اختیار هیچ فردی قرار ندهند گفت: افراد باید در تضمین افراد حقیقی و حقوقی به نحو شایسته‌ای توجه کنند تا دچار دردسر نشوند و اسناد و مدارک ارزشمند خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در معاملات خود نیز صحت مستندات و متعاملین را موردبررسی قرار دهند تا از بروز و شکل‌گیری پرونده‌های حقوقی و کیفری به‌شدت کاسته شود.

قوه-ی-قضائیه ستاد-مردمی-رسیدگی-به-امور-دیه کمیته-امداد-امام-خمینی

پرداخت آنلاین

حاضرین در سایت

در حال حاضر 7 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

آمار بازدید کنندگان

امروز14
دیروز21
این هفته14
این ماه423
مجموع27600

Mon 18 Feb 2019 16:59