دوشنبه, 29 بهمن 1397

اعلانات

 

اوقات شرعی

آزادی 5 زندانی جرائم غیرعمد و مالی در ایلام/ چشم اینان به سخاوت من و توست

 اینجا بند جرائم غیرعمد است، افرادی که آنسوی میله‌ها گرفتارند مجرم نیستند، یا از روی حس انسان‌دوستی ضامن دیگران شده‌اند، یا ماشینشان یک روز بیمه نداشته و همان روز دردسرساز شده و یا...

 

خانواده‌های این افراد در آستانه‌ی عید غدیر چشم به دست‌هاس سخاوت‌مندی دوخته‌اند که پدر و همسری را به خانواده برگردانند.

 

معاون ستاد دیه‌ی استان ایلام می‌گوید: اندکی همت لازم است تا 5 نفر زندان غیرعمدی روی آزادی را ببینند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان ایلام، «مراد بابایی» اظهار کرد: به مناسبت عید قربان 5 نفر زندانی مالی و جرائم غیر عمد باهمت و تلاش ستاد دیه استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند.

 

وی بابیان اینکه کل بدهی این افراد 1 میلیارد و 550 میلیون ریال بوده است، افزود: از این مقدار بدهی 540 میلیون ریال از طرف ستاد دیه کمک بلاعوض، 140 میلیون ریال وام قرض‌الحسنه، 520 میلیون ریال از طریق صندوق خسارت‌های بدنی و 290 میلیون ریال هم با گذشت شاکی محقق شده است.

 

بابایی خاطرنشان کرد: مجموعه ستاد دیه با حضور در منزل شاکی و با کمک گرفتن از ریش‌سفیدان و بزرگان اقدام به گرفتن رضایت و ایجاد صلح و دوستی بین طرفین می‌کند.

 

معاون ستاد دیه استان ایلام با اشاره به اینکه پرونده 6 زندانی جرائم غیرعمد ومالی دیگر در ستاد دیه استان در دست انجام است و تقریباً در آستانه‌ی آزادی هستند، گفت: امیدواریم این افراد تا عید غدیر آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگردند.

 

وی ادامه داد: کل بدهی افراد مذکور در دست‌آزادی 3 میلیارد و 852 میلیون ریال است.

 

بابایی گفت: از مقدار بدهی مذکور 270 میلیون ریال از طرق خیرین، 140 میلیون ریال وام قرض‌الحسنه، 2 میلیارد و 182 میلیون ریال از طریق اعسار نزد مراجع قضایی و 790 میلیون ریال از طریق ستاد دیه به‌صورت بلاعوض کمک شده است.

 

معاون ستاد دیه استان ایلام با اشاره به اینکه ستاد دیه جهت حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد، مهریه، ضمانت بانکی، وام، تصادفات بدون بیمه و گواهینامه و دیگر جرائم مالی که در حبس گرفتار هستند با کمک خیرین، ستاد دیه و آورده‌ی شخص نسبت به آزادی آن‌ها اقدام می‌کند، افزود: ستاد دیه یک‌نهاد کاملاً مردمی است و چشم امیدش به دست خیرین و همت نیکوکاران است و تلاش می‌کند که با آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نقش خود را در جامعه ایفا کند.

 

وی،خواستار مساعدت بیشتر بانک‌های استان در راستای پرداخت وام به مددجویان شد و تصریح کرد: نگاه بد جامعه نسبت به زندانیان جرائم غیرعمد باید عوض شود چراکه این افراد به دلیل مشکلات ناخواسته گرفتارشده‌اند.

 

معاون ستاد دیه استان ایلام،با تأکید بر اینکه بیمه‌ها بیشتر دایره فعالیت و حمایت خود را گسترش دهند، تصریح کرد: اگر بیمه‌ها بیشتر حمایت و ارزان‌تر حساب کنند قطعاً همه مردم نسبت به بیمه ماشین، اموال و منازل خود اقدام می‌کنند و دیگر شاهد برخی مشکلات نخواهیم بود.

قوه-ی-قضائیه ستاد-مردمی-رسیدگی-به-امور-دیه کمیته-امداد-امام-خمینی

پرداخت آنلاین

حاضرین در سایت

در حال حاضر 5 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

آمار بازدید کنندگان

امروز13
دیروز21
این هفته13
این ماه422
مجموع27599

Mon 18 Feb 2019 16:20